top of page
Menu

הצהרת נגישות

הסדרי נגישות – הבית לסולידריות חברתית

חשוב לנו להעניק שירות שוויוני, מכבד ומקצועי לכלל משתמשינו בכל הפלטפורמות של הבית לסולידיות חברתית. בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תשנ"ח – 1998 ולתקנות שהותקנו מכוחו, אנו מבצעים באופן שוטף סקירה מקיפה של כל יחידות השירות על מנת לוודא שהן עומדות בתקנות ומאפשרות גישה מלאה לכל אדם.

שירות לקוחות נגיש

יצירת קשר בדוא"ל: info@solidarity-foundation.org.il, או באפליקציית Whatsapp במספר 0523299519.

נגישות משרדי החברה

הבית לסולידריות חברתית מקדם את נגישות המבנים שבבעלותו או בחזקתו לטובת אנשים בעלי מוגבלויות, כדי להקל עליהם בגישה אל אותם מבנים ובקבלת שירות בהם.

קיים במשרדים:

 • חניות נכים

 • כניסה נגישה (מעלית)

 • שילוט הכוונה

 • שירותי נכים מאובזרים ונגישים

לא קיים במשרדים:​

 • עזרים ללקויי שמיעה

 • משטח אזהרה לעיוורים

נגישות אתר האינטרנט

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים, כ-20 עד 25 אחוזים מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט ועשויים להיטיב מתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מייקרוסופט.

אנו מאמינים כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אחד, ורצוננו הוא לספק אתר אינטרנט שנגיש לקהל הרחב ביותר, ללא קשר לנסיבות וליכולת. אנו שואפים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בהנחיות הנגישות לתוכן ברשת האינטרנט.

 • אתר זה עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.

 • התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ומסמך הנחיות הנגישות הבינלאומי WCAG2.0 ברמה AA.

 • האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל המוצע על ידי קבוצת ה-WCAG והיא: שימוש בכפתור TAB במקלדת כדי לנווט לאלמנטים הניתנים להפעלה בדף, שימוש בחצי המקלדת כדי לנווט בין האפשרויות השונות, בחירה בעזרת מקשי הרווח וה-Enter ויציאה מתפריטים וחלונות בעזרת מקש ה-Esc.

 • האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ביותר כגון Firefox, Opera ,Google Chrome ו-Microsoft Edge ולשימוש בדפדפנים השונים במכשירים ניידים אשר מריצים מערכות הפעלה נפוצות כגון Windows Mobile, Android ו-IOS (Safari).

 • האתר מוצג בשפה העברית כברירת מחדל, אך ניתן להחליף את שפת התצוגה לאנגלית באמצעות תפריט השפה.

 • על מנת להבטיח חווית גלישה מיטבית עם תוכנת קורא מסך, אנו ממליצים להשתמש בתוכנות קורא מסך NVDA או JAWS העדכניות ביותר.

 • לנוחיותכם, בכל עמוד באתר ניתן למצוא את כפתור "הפעלת נגישות בסיסית" אשר יפתח רכיב נגישות שמכיל הגדרות בסיסיות כגון התאמה לקוראי מסך והתאמה לניווט מקלדת. ניתן לגשת להגדרות אלו גם באמצעות לחיצה על מקש Esc. רכיב הנגישות מכיל את ההגדרות הבאות: ניווט ע"י המקלדת, הפעלת מקלדת וירטואלית, התאמה לקוראי מסך, שינוי גדלי הגופן, שינוי הגופן לקריא, הגדלת טקסט במעבר עכבר (זכוכית מגדלת), הדגשת קישורים, הדגשת כותרות, שינוי מרווח בין שורות, שינוי מרווח בין מילים, שינוי מרווח בין אותיות, יישור למרכז, יישור לימין, יישור לשמאל, יישור מוחלט, הצגת תיאורי תמונות, ניגודיות כהה, ניגודיות בהירה, שינוי האתר לצבעי אפור, צבעים מנוגדים, שינוי צבע הטקסטים, שינוי צבע הכותרות, שינוי צבע הרקע, עצירת אנימציות ותנועה, שינוי סמן העכבר לסמן גדול ולבן, או סמן שחור וגדול, הדגשת מעבר עכבר, הגדלה והקטנת תצוגת האתר.

 • למרות מאמצנו הרבים לאפשר את התאמת האתר ברמה הטובה ביותר, יתכן ויתגלו דפים או חלקים באתר שטרם הונגשו או שטרם נמצא בעבורם הפתרון הטכנולוגי. יחד עם זאת, אנו ממשיכים בכל עת לשפר, להוסיף ולעדכן יכולות לממשק הנגישות באתר, וכן להתאים ואף לפתח טכנולוגיות חדשות על מנת להגיע לרמת הנגישות האופטימלית ביותר, בכל רגע נתון ובהתאם להתקדמות הטכנולוגית.

 • מסירת מידע בפורמט נגיש - החברה מעמידה עבור לקוחותיה אפשרות לקבלת מידע בפורמטים נגישים. מסירת המידע הינה ללא עלות ומיועדת עבור אנשים בעלי מוגבלויות. לפניות ומידע בנושא נגישות ניתן ליצור קשר עם רכזת הנגישות של החברה שפרטיה מופיעים בהמשך ההצהרה.

בקשות והצעות לשיפור בנושא נגישות

אנו בבית לסולידריות חברתית פועלים באופן שוטף כדי לשפר את הנגישות כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות לקבל את השרות הנגיש ביותר.

במידה ונתקלתם בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא הנגישות, או שיש לכם רעיונות לשיפורו, נשמח שתעדכנו אותנו בכך ואנו נעשה כל מאמץ למצוא עבורכם פתרון מתאים ולטפל בתקלה בהקדם ככל שניתן.

 

אם יש לכם בקשות או שאלות בנושאי נגישות, אל תהססו לפנות לרכז הנגישות שלנו, יוני שטרנשיין, בדוא”ל:

yoni@solidarity-foundation.org.il

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה ביום 01/04/2022.

bottom of page