top of page
Menu

נעים להכיר,
הבית לסולידריות חברתית

מטעם קרן משפחת שעשוע

ענבר שעשוע בר-ניר ועדי אטון לפידות

הבית לסולידריות חברתית הוקם מתוך תחושת אחריות אזרחית וערבות הדדית בתקופת משבר הקורונה, ומוגדר כארגון חל"צ (חברה לתועלת הציבור). העסקים הקטנים הם נדבך חיוני בכלכלה הישראלית, ולכן חשוב כל-כך לחזק ולהבטיח את הישרדותם.

 

מטרת המיזמים שלנו (WE19 ו-WeR1) היא להוביל לצמיחה ולפיתוח של העסקים הקטנים, תוך מתן דגש על סולידריות וחדשנות.

מאז הקמתנו אנו פועלים למען גיבוש קהילה גדולה של בעלי עסקים, לעידוד שותפויות ולתמיכה הדדית ביניהם, וליצירה של מעטפת תומכת בעבורם הכוללת ליווי וייעוץ שוטפים, הקניית כלים מקצועיים וסיוע פיננסי.

מייסדים

מייסדי הבית לסולידריות חברתית

DSC05768.jpg

ענת רמתי שעשוע

פילנתרופית ויזמית חברתית ישראלית. מכהנת כנשיאת קרן משפחת שעשוע ויו"ר עמותת "אור שלום". ייסדה יחד עם בן זוגה, פרופ' אמנון שעשוע, את "הבית לסולידריות חברתית", התומך באלפי עסקים קטנים שלימים הפך לזרוע היזמית של הקרן וכן ייסדה בשנת 2008 את העמותה ע"ש אהרן שנדור, המוקדש לאביה המנוח, הפועלת למען צעירים וצעירות בוגרי מסגרות חוץ ביתיות, חסרי עורף משפחתי.


ענת מעורבת בעבודתם של עשרות ארגונים חברתיים ויושבת במועצת המנהלים של ארגונים מובילים בתחום החברתי בישראל.

Amnon_edited.jpg

פרופסור אמנון שעשוע

מומחה בעל שם עולמי בתחום מדעי המחשב בדגש על בינה מלאכותית, פילנתרופ ויזם ישראלי. מכהן כנשיא ומנכ”ל חברת מובילאיי. הקים ארבע חברות המשתמשות ביישומי בינה מלאכותית בתחומים שונים. ייסד את עמותת בבא-דע וחבר בוועדה המייעצת של ארגון "קמא-טק”, המפתחים תוכניות לימוד ומסייעים בשילוב המגזר החרדי בענף הטק. בשנת 2020, ייסד יחד עם רעייתו, ענת רמתי שעשוע, את "הבית לסולידריות חברתית", המסייע לאלפי עסקים קטנים והפך לנדבך משמעותי בקרן המשפחתית. בשנת 2023 קיבל את פרס ישראל למפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. פרופ' שעשוע מחזיק בקתדרה על שם זקס במדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים, פרסם למעלה מ-160 מאמרים אקדמאיים ומחזיק בלמעלה מ-140 פטנטים.

הצוות

הצוות שלנו

צוות הבית לסולידריות חברתית
עדי.jpg

עדי אטון לפידות

מנכ"לית שותפה

מתמחה בפילנתרופיה שיש בה חיבור וזיקה לעולם החברתי. בוגרת תואר שני במנהיגות חברתית של קרן מנדל ישראל.

ענבר.jpg

ענבר שעשוע בר-ניר

מנכ"לית שותפה

בעלת ניסיון בניהול פרויקטים תוך מיקוד באוכלוסיות בסיכון. בוגרת תואר שני במנהיגות חברתית של קרן מנדל ישראל.

איתן.jpg

איתן שבתאי

מנהל מוצר

בעל נסיון עשיר בניהול מוצר ופיתוח מוצרי טכנולוגיה עם התמחות באינטרנט ובאפליקציות מובייל.

ענבל.jpg

ענבל פרידמן

מנהלת תחום עסקים ושותפויות

בעלת ניסיון בניהול פרויקטים חברתיים, עבודה עם נוער בסיכון ומיצוי זכויות. בוגרת MBA במנהיגות חברתית של קרן מנדל ישראל ו- B.A בעבודה סוציאלית

אופיר.jpg

אופיר אונגר

מנהל קהילה ותקשורת

בוגר תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, בעל ניסיון בניהול קהילה והנעת מתנדבים. מוביל את קהילת WeR1 ואחראי על המדיה החברתית ועל השיווק הקלאסי.

שיר.jpg

שיר לינדן פרנץ

רכזת אדמיניסטרטיבית וחברתית

בעלת תואר ראשון ודיפלומה בעיצוב גרפי, ומעל 5 שנות נסיון בתפקידי ניהול משרדים. אחראית לתפעול ולאדמיניסטרציה בארגון.

יוני.jpg

יוני שטרנשיין

מנהל טכנולוגיות

מפתח Full-Stack. בוגר יחידת ממר"ם. בעל תואר ראשון במדעי המחשב וניסיון בתכנות, בעיצוב UX ובבניית אתרי אינטרנט ואפליקציות.

נועה.jpg

נועה אפריים

סטודנטית לתואר ראשון בחינוך מיוחד. בעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות.

בר.jpg

בר אבן-חן אלעזרה

סמנכ"לית כספים

בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות. בעלת ניסיון של כ-9 שנים כרואת חשבון, יוצאת המחלקה המקצועית של פירמת KPMG.

דירקטוריון

דירקטוריון החל"צ

Hila.png

הילה שניזיק

יו"ר הועד המנהל

אשת משאבי אנוש. בעלת תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. בעלת ניסיון רב בניהול משאבי אנוש במגוון התחומים: תגמול, רווחה וגיוס בחברות היי טק ותקשורת בישראל.

Aviva.png

ד"ר אביבה בר ניר

אשת חינוך. בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ותואר שלישי בפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית. כיום ממונה על ההכשרה המעשית במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין ומרצה בחוג לחינוך מיוחד. חברת דירקטוריון וחברת הוועדה המקצועית בארגון "אור שלום", העוסק בטיפול בילדים, נוער וצעירים שהוצאו מבתיהם ודואג להם למסגרות חוץ ביתיות.

Dorothy_edited.png

דורותי גור

מייסדת ומנהלת מועדון כדורגל נשים רעננה, עובדת בעיריית רעננה ואחראית על קידום תחום כדורגל בנות. בעבר עסקה בניהול מרכזי הדרכה למשפחות צעירות, כדולה וכמדריכת לידה בקליפורניה. עבדה במחלקת השיווק של בית החולים "ג'קסון" במיאמי. בעלת B.A במדעי החברה ובריאות הציבור מאוניברסיטת Tufts ו-M.A במנהל רפואי מאוניברסיטת פלורידה אינטרנשיונל.

Yossi.png

יוסי היימן

משמש ב-7 השנים האחרונות מנכ"ל אשל בג'וינט ישראל. היה מנכ"ל עיריית ירושלים ושירת בצה"ל בתפקידים שונים בחיל הרגלים ובהם מג"ד בגולני, מח"ט בנימין, מפקד ביה"ס לקצינים, קצין חי"ר וצנחנים ראשי, מפקד אוגדת הצנחנים וראש החטיבה האסטרטגית באגף התכנון.

Debby.png

דבורה (דבי) מאימן פת, עו"ד

מנכ״לית קרן IVN. בעבר הייתה בתפקידי ניהול בכירים ב-AIPAC-AIEF ISRAEL, ולפני כן עבדה כעו״ד בתחום של תשתיות לאומיות. בפעילותה ההתנדבותית היה חברת דירקטוריון פעילה במוזיאון ישראל. בוגרת תואר Juris Doctor במשפטים מאוניברסיטת Georgetown ותואר ראשון בהצטיינות מ-Vassar College.

Dafna.png

דפנה ניימן

בעלת תואר שני במנהל עסקים. בעלת ניסיון של 14 שנים בניהול הוצאת ספרים ו-3 שנים עיסוק בהפקת אירועים למגזר העסקי. שנים רבות שדפנה עוסקת בהתנדבות ופעילות חברתית, הייתה משפחה מארחת לנוער בסיכון, חברת הבורד של ארגון וראיטי ושל מכללת עזריאלי.

Pini.png

פיני סגל

משמש סגן נשיא למשאבי אנוש וכספים לאורך כל כהונתו בת 17 השנים במובילאיי. פיני היה מנהל כספים של אור שלום, ארגון לילדים, נוער וצעירים בסיכון בישראל. כמן כן, היה חבר כ-17 שנים בקיבוץ אייל ומילא תפקידים שונים בתחום הניהול. בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל וכן תואר שני (מימון ומערכות מידע) מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

Doron_edited.png

דורון שגיא

עסק כ-15 שנים בענף המלונאות בארץ ובארה"ב.

בשנת 1998 הקים את חברת עמית מערכות שעוסקת באבטחה, חקירות ומיגון. מאז ועד היום הוא מנהל כללי של הקבוצה, שהיא פעילה בארץ, והיא גם משווקת מערכות טכנולוגיות בחו"ל.

שותפים

שותפים לעשייה

EY - Building a better working world
COGNUM - URI COHEN & CO.
MEITAR | LAW OFFICES - מיתר | עורכי דין
Lotem
adva - Research & Development
קרן שמ_edited.png
אדלר חומסקי & ורשבסקי - GREY ISRAEL
Salt & Pepper
Shtibel - Making profit apps
כתבו לנו

כתבו לנו!

מענה זמין בימים א'-ה' בין השעות 17:30-09:00

וואטסאפ

דוא"ל

פייסבוק

אינסטגרם

כתובת

bottom of page