הסבר על השלבים

לפניכם פירוט תהליך הגשת מועמדות על כל שלביו. נא לקרוא בעיון. לשאלות נוספות ניתן לפנות לדף שאלות ותשובות באתר.

 

כניסה לאתר

לאחר קריאת המידע הנמצא באתר אודות המיזם, יש להירשם באמצעות כתובת דוא"ל וסיסמה לאתר, או לחלופין באמצעות חשבון Gmail מאומת. למשתמשים הנרשמים באמצעות כתובת דוא"ל וסיסמה תישלח הודעה לתיבת הדוא"ל לצורך אימות. יש ללחוץ על הקישור שנשלח בהודעה על מנת לאמת את כתובת הדוא"ל.

הזנת פרטי העסק

עסקים יורשו להירשם למיזם בתנאי שיענו על התנאים הבאים:

  • העסק רשום כעוסק פטור, מורשה, חברה בע"מ או שותפות כללית/מוגבלת. כל הגדרה אחרת תיפסל.

  • העסק הוקם בין ינואר 2019 לספטמבר 2020.

  • מחזור ההכנסות השנתי הממוצע של העסק אינו עולה על 5 מיליון ש"ח (במקרה של עוסק פטור, מדובר ב-100 אלף ש"ח).

  • העסק מעסיק עד 20 עובדים שכירים.

       (במידה וכמות העובדים השכירים גדולה מ-20, העסק יורשה להירשם רק בתנאי שהשכר הגלום הכולל לכל העובדים אינו עולה על 200,000 ש"ח בחודש).

בלשונית "העסק שלי" תתבקשו להזין את פרטי העסק לפי השדות המופיעים בטופס ולצרף מסמכים רלונטיים. ניתן להגיש את הטופס באופן מיידי, או לשמור אותו כטיוטה על מנת להשלים את ההרשמה במועד מאוחר יותר.

לצורך האימות בשלב זה יש לוודא שהוזנו הפרטים הבאים:

  • כתובת דוא"ל פעילה של בעל העסק.

  • מספר טלפון פעיל של בעל העסק.

  • תצלומים תקינים של מסמכים בפורמט תמונה (jpg, png וכדומה).

לאחר מילוי כל הפרטים, יש ללחוץ על מקש הסיום שנמצא בתחתית העמוד ולפעול על פי ההוראות על מנת לאמת את זהותם של בעלי העסק ואת המסמכים.

הזנת הסיפור האישי

בשלב זה יידרש בעל העסק לתאר את העסק (עד 600 מילים). התיאור יכלול את פעילות העסק והיקפו, כולל התייחסות להשפעת המשבר הכלכלי עקב נגיף הקורונה. בחלק השני של כתיבת הסיפור יידרש לבחור אמצעים בהם המענק יכול לעזור לצמיחה ולפיתוח של העסק. ניתן לבחור עד 3 אמצעים, ויש לנמק בתיבת הטקסט כיצד האמצעים שנבחרו יעזרו לצמיחת העסק (עד 400 תווים).

 

שים/י לב! ההרשמה למיזם היא אנונימית. נא לא לציין שמות משפחה או את שם העסק! מועמדים שיעשו זאת - ייפסלו.

 

לאחר מילוי כל הפרטים, יש ללחוץ על מקש הסיום שנמצא בתחתית העמוד. במידה וההרשמה התבצעה כהלכה תישלח בדוא"ל הודעה אוטמטית עם מידע בנוגע לשלב הבא.

 

בחירת עסקים בהתאם לסיפור האישי

קיבלת מייל עם קישור? לחיצה עליו תוביל אותך ישירות לחלון סיפורים של עסקים אחרים שיפתחו לפניך. בחלון זה יש לפעול ע"פ ההוראות ולבחור עסקים מסוימים מתוך כלל העסקים המוצגים, שנבחרו עבורך באופן אקראי.

חשוב לזכור - קיימת משמעות רבה לבחירותיך, כיוון שמדובר במנגנון בו בעלי עסקים בוחרים אחד את השני. לכן חשוב להתייחס לבחירה באופן מלא ורציני, להקדיש זמן ומחשבה לקריאת הסיפורים ולקרוא את כולם במלואם, תוך התייחסות מעמיקה לשאלות ולנימוק הבחירה.

נציין שאיכות הביצוע של הבחירה הינו חלק בלתי נפרד מהשיקולים שלנו להענקת המענק.

 

בסיום שלב הבחירה (לאחר שנקלטו הבחירות של כלל המשתתפים), אנו ניצור קשר בדוא"ל ונציין בהודעה האם לפי חוכמת ההמונים, נמצא העסק שלך מתאים לקבלת המענק או שנאלץ לצערנו להיפרד בשלב זה.

 

בחירת עסקים בהתאם לסיפור האישי

לפי בחירות העמיתים נמצאת מתאימ/ה לעלות לשלב הבא - ברכות!

כעת, כדי לאמת את סיפורך, תתבקש/י להגיש טפסים בפורטל העסקים של חברת Salesforce.

הקישור לפורטל יישלח אלייך בדוא"ל באותה הודעה שתקבל/י על מעברך לשלב הבא.

מאחר ומדובר במערכת נפרדת, יידרש ממך להזין פרטי התחברות ולהירשם במערכת.

במידה ואומתו פרטיך ופרטי העסק שלך, משרד הייעוץ ייצור איתך קשר וישלח לך הסכם מענק עליו תתבקש/י לחתום.

 

קבלת המענק תיעשה ב-3 פעימות עבור עוסק מורשה, חברה בע"מ או שותפות, וב-2 פעימות עבור עוסק פטור.

לאחר קבלת המסמכים שצוינו לעיל, וחתימה על הסכם המענק, בתאריך שייקבע מראש, תועבר פעימת ה"התנעה" על סך 10,000 ₪.

כחודש לאחר קבלת הפעימה הראשונה תתבקש/י להעלות למערכת קבלות המשקפות את השימוש בכסף למטרות הייעודיות שהוגדרו מראש ובהתאם לתוכנית שהגשת בשלב הקודם.

 

במידה והקבלות נמצאו תקינות נוכל לעבור לפעימת "יציאה לדרך" על סך 20,000 ₪. עד חודש לאחר קבלת פעימה זו תתבקש/י בשנית להגיש את הקבלות בנוסף להצגת ריענון התוכנית לשימוש בכסף לפעימה הנותרת, ואסמכתא המעידה על מימוש הפוטנציאל לשימוש בכסף לפי המטרות שהוגדרו מראש ב"תוכנית לשימוש בכסף".

עבור עוסק שאינו פטור בלבד - לאחר בחינת ההגשה ובדיקת תקינותה, תתקבל הפעימה הסופית, "פעימת ההאצה" על סך 20,000 ₪!

*עסק שתכנית השימוש שלו במענק תימצא כמתאימה על פני זמן ארוך יותר מהפעימות שהוגדרו, יוכל להגיש בקשה להארכת זמן במתן הפעימות ופריסתם למשך זמן ארוך יותר (סוף אוגוסט 2021).

*הבית לסולידריות חברתית מטעם ענת ואמנון שעשוע בע"מ (חל"צ) שומר לעצמו את הזכות לעצור בכל שלב את מתן הפעימות לעסק, במידה ולא יוכח הפוטנציאל לשימוש בכסף במטרות המיועדות, או לחלופין, במידה ויהיה חשד סביר שהעסק לא השתמש בכסף למטרות שהגדיר.

פנה/י אלינו בוואטסאפ